Více z této sekce

Druhá devítka v Hostivaři

Přijďte vyzkoušet nové jamky v Hostivaři!
Od 2. října hrajeme vždy o víkendu a ve sváteki na 14 jamek. Přijďte si zahrát nové jamky mezi prvními golfisty! Vyzkoušet můžete 3 jamky par 4 a dvě jamky par 3. Věděli jste, že na šťastné 13. jamce už padla i hole-in-one?! Navíc se pokocháte výhledem na nové jezero a nahlédnete i na další jamky, které budeme postupně otvírat. Od pondělí do čtvrtka bude ve hře i nadále pouze původní devítka.

Aktuálně můžete hrát tyto jamky (nové číslování):

Jak nové jamky hrát?

Jamky se hrají jako „vložené“ do stávající devítky. Nejprve po  jamce č. 1 vystoupáte vpravo nahoru na odpaliště jamky č. N2, vlevo od greenu pak uvidíte odpaliště další nové jamky č. N3, která vás dovede zpět na odpaliště stávající jamky č. 2 (Psí noha).

Po dohrání současné jamky č. 4 vystoupejte po cestě úplně nahoru až za odpaliště současné jamky č. 5, kde vás po levé ruce čeká odpaliště další nové jamky (č. 7). Po jejím dohrání přejdete z greenu doprava na odpaliště druhé nové jamky (č. 12), která vede zpět podél železniční trati. Třetí nová jamka (č. 13) má odpaliště přímo za greenem č. 12. Po dohrání se vrátíte na odpaliště současné jamky č. 5 (Dlouhej kouř) a dohrajete zbývající jamky stávající devítky

Členové Drive Plus a Drive Top hrají nové jamky ZDARMA
Členové Drive plus, Drive Top, řádní/rodinní a členové typu rezident budou moci hrát nové jamky opravdu bez navýšení v rámci svých současných členských příspěvků v celé sezóně 2020.

GREEN FEE – 14  jamek
ČLEN KLUBU
ČLEN KLUBU
DÍTĚ/SENIOR
NEČLEN KLUBU
Všední dny po 15:00, víkendy, svátky (II. pásmo) 990 Kč 890 Kč 1 290 Kč
Všední dny 7:00-15:00, po-ne po soumraku (I. pásmo) 790 Kč 590 Kč 1 090 Kč

 

Trenér Roman Chudoba radí jak na nové jamky

Jamka č. N2

Krátký, ale technická  par 4 ,na této jamce zapomeňte vytahovat z bagu dřevo nebo driver, úzká jamka, na první odpal stačí zahrát úder kolem 130 m podle toho zvolit i správnou  hůl, doporučuji ranu směřovat na pravou stranu, kde je strmý svah a i rána, která se mírně stáčí doprava by měla díky svahu skončit na ferveji. Za žádnou cenu nesmí být odpal delší nez 150 m,vprotože míček doběhne do bunkru, který je dlouhý kolem  40 m a z něhož bude rána na vyýšený green velmi obtížná, bunker je specifický v tom, že se hůl může zakládat, na této jamce hrábě nehledejte, písek se zde neupravuje, o to bude rána obtížnější.  Na druhou ránu doporučuji se podívat, kde je umístěna vlajka, jelikož green je dvoupatrový a mohl by nás čekat dlouhý putt z kopce nebo do kopce.

Jamka č. N3

Par 3 kolem 150 m (z pánských odpališt) opět obtížná jamka díky úzké ferveji. Na levé straně od greenu je husté roští,  kde míček těžko najdete, natož se z něho pokusit hrát, pravá strana od greenu prudký svah, kde nám míček může zaběhnout až pod stromy. Rada pro méně přesné hráče je raději zvolit kratší ale přesnější ránu a zbytečně neútočit první ranou na green .

Jamka č. N7

Jamka není dlouhá, ale zato velmi technická. V dopadové zóně většiny hráčů jsou po obou stranách ferveje dva bankry vzdálené přibližně 175/130 m od pánského/dámského odpaliště.  Proto doporučuji kratším a méně přesným hráčům použít pro první odpal železo nebo hybrid. Druhá rána už je méně složitá a díky mírné svažitosti se dá využít doběhu míče až na green. Pozor si dávejte pouze na jezero po levé straně před greenem. Pro delší hráče by první rána přes bankry neměla být problém, nicméně driver by měli opravdu zvážit, jelikož zhruba na 250 metrech vede napříč fervejí potok a díky mírné svažitosti do něj může míč doběhnout. Pro přehrání bankrů je potřeba rána cca 190 m a doporučuji zde zahrát mírnou faleš doprava, kde je dostatek místa a vyhneme se jezeru po levé straně. Druhá rána do greenu bude kolem 110 -130 m a neměla by představovat žádný problém. Na jamce je dobré sledovat směr větru, který zde bude hrát významnou roli.

Jamka č. N12

Golf Hostivař - nová jamka č. 12Jamka je opět kratší, ale vede do mírného svahu. Doporučuji první odpal mířit na malé stromky po pravé straně, abychom se vyhnuli prudkému srázu k trati po celém levém kraji ferveje, kde hrozí aut.  Není nutné se první ranou tlačit nijak daleko, protože celkově je jamka spíše kratší a k dosažení greenu v regulaci dobře poslouží dvě jisté rány železem. Druhá rána je opět do kopce a proto je potřeba zvolit správnou hůl a míč se snažit raději umístit na pravou stranu greenu, kde mám může pomoci i svah, který bude odrazem vracet míče zpět na green. Opět sledujte směr větru, který bude i na této jamce důležitý.

 

Nova devitka - Golf HostivarJamka č. N13

Nádherný krátký třípar, ze kterého se nám otevírá pohled na původní devítku. Rána z kopce může být zrádná a proto je dobré zamyslet se nad správnou volbou hole. Pokud se vám stáčí rány doprava, dejte velký pozor na prudký sráz, ze kterého bude druhá rána velmi obtížná i pro zkušené hráče. Na green se dostanete i nízkou ranou na doběh, kdy vám případný vítr tolik neovlivní správný směr letu.  Pozor na greenový bankr, který brání přímému doběhu na green v jeho levé třetině.

Jak jsou na tom nové jamky z hlediska pravidel?

Jamka č. N2

Před greenem jamky N2 je velice rozsáhlá písečná oblast (waste bunker), která částečně prorůstá trsy okrasných trav a především chrání hráče na greenu před doběhy míčů hráčů, kteří své první rány hrají příliš neuvážlivé délky. Tato písečná oblast není ovšem považována za bunker, jak ho každý známe. Místní pravidla nám o ní říkají, že se jedná o součást pole. Hráč tedy na rozdíl od standardního bunkeru má možnost dát si v takové oblasti cvičnou ránu a chová se tedy jako by byl standardně na férveji nebo v rafu (vyjma možnosti využít  beztrestnou úlevu od zabořeného míče).

Za zmínku z hlediska pravidel stojí na této jamce (N2) také to, že červená trestná oblast, která lemuje levou část této jamky je platná pouze pro hru na této jamce a je v podstatě neomezeně široká. Hráče se toto místní pravidlo dotýká především při silnějším zatažení rány doleva, kdy by se mohl dostat až na jamku N3, ale je mnohem jednodušší, než sestupovat z náhorní plošiny N2 dolů, aby si hráč spustil míč s jednou trestnou ranou standardně v místě, kde jeho původní míč překročil okraj této trestné oblasti. Hra se tak nebude nikterak zdržovat a to je v dnešní době žádoucí.

Jamka č. N3

Jamka N3 je na poměry Hostivaře delší třípar, který by pro hráče neměl představovat žádné neobvyklosti z hlediska pravidel.

Jaký budeme hrát, až budou všechny jamky hotové?

Číslo jamky

Délka (m)

Par

Číslo jamky

Délka (m)

Par

1. 347 4 10. 242 4
2. 249 4 11. 137 3
3. 147 3 12. 303 4
4. 303 4 13. 112 3
5. 132 3 14. 468 5
6. 435 5 15. 309 4
7. 336 4 16. 221 4
8. 298 4 17. 263 4
9. 247 4 18. 125 3
1.-9.
2 492
35
10.-18.
2 197
34
Chci začít s golfem

Chci začít s golfem

Začínáte s golfem? Tato stránka by vám měla usnadnit první golfové krůčky hostivařským areálem.
Chci být členem

Chci být členem

Staňte se součástí naší hostivařské rodiny a čerpejte své výhody ihned.
Aplikace

Aplikace

Chcete mít aktuální informace po ruce? Stáhněte si naši aplikaci Golf Hostivař.
Magazín Golf Hostivař

Magazín Golf Hostivař

Zajímavosti, aktuality, reportáže v tištěné i online podobě.

Partneři areálu

Naše další areály