Více z této sekce

Nové jamky v Hostivaři

Přijďte si zahrát nové jamky

Klasickou devítku jsme nahradili dvanáctkou. Ta je již od sezony 2021 v plném provozu. Aktuálně dostavujeme poslední dvě jamky nové šestky, čtyři jamky z ní si můžete zahrát už teď. V Hostivaři hrajeme podle nového herního systému 12+4 (později 12+6). Je jen na vás na kolik jamek se cítíte nebo kolik máte času. Hra na hřišti se tak stává nevšedním zážitkem a to i díky venkovní galerii, která je součástí našeho hřiště.

OKNA – jamka, na kterou nezapomenete

Jamka č. 3 z nové šestky – jedna z nejvýraznějších jamek nového hostivařské hřiště, kterou si hráči kdykoli snadno vybaví díky unikátnímu jezernímu ochozu, kterým se po odpalu přesouvají k druhé ráně z ferveje.

Čtyřpar dlouhý ze žlutých odpališť 298 metrů, z červených 197 metrů.

Podívejte se na průjezd pod hostivařskými okny a přijďte si to zažít na vlastní kůži.

Rezervovat teetime zde.

Aktuálně můžete hrát tyto nové jamky (nové číslování):

 

Jak nové jamky hrát?

Jamky se hrají jako „vložené“ do stávající devítky. Nejprve po  jamce č. 1 vystoupáte vpravo nahoru na odpaliště nové jamky č.2,  vlevo od greenu pak uvidíte odpaliště další nové jamky č. 3, která vás dovede zpět na odpaliště stávající jamky č. 2 (Psí noha), tedy vaší již čtvrté jamky v pořadí.

Po dohrání současné jamky č. 4 (při hře 12 jamek už šesté jamce v pořadí) vystoupejte po cestě k odpališti Dlouhého kouře a pokračujte po férveji krásného tříparu na jeho odpaliště (při hře 12 jamek je to jamka č. 7).  Po dohrání se vrátíte na odpaliště současné jamky č. 5 (Dlouhej kouř) a dohrajete zbývající jamky stávající devítky.

Aktuální ceník najdete zde.

Trenér Roman Chudoba radí jak na nové jamky

12 jamek – „NAŠE DVANÁCTKA“

Jamka č. 2 –  SAHARA

Krátký, ale technická  par 4 ,na této jamce zapomeňte vytahovat z bagu dřevo nebo driver, úzká jamka, na první odpal stačí zahrát úder kolem 130 m podle toho zvolit i správnou  hůl, doporučuji ranu směřovat na pravou stranu, kde je strmý svah a i rána, která se mírně stáčí doprava by měla díky svahu skončit na ferveji. Za žádnou cenu nesmí být odpal delší než 150 m, protože míček doběhne do bunkru, který je dlouhý kolem  40 m a z něhož bude rána na vyvýšený green velmi obtížná, bunker je specifický v tom, že se hůl může zakládat, na této jamce hrábě nehledejte, písek se zde neupravuje, o to bude rána obtížnější.  Na druhou ránu doporučuji se podívat, kde je umístěna vlajka, jelikož green je dvoupatrový a mohl by nás čekat dlouhý putt z kopce nebo do kopce.

Jamka č. 3 –  VLNY

Par 3 kolem 150 m (z pánských odpališť) opět obtížná jamka díky úzké ferveji. Na levé straně od greenu je husté roští,  kde míček těžko najdete, natož se z něho pokusit hrát, pravá strana od greenu prudký svah, kde nám míček může zaběhnout až pod stromy. Rada pro méně přesné hráče je raději zvolit kratší ale přesnější ránu a zbytečně neútočit první ranou na green .

Jamka č. 7 – DOLÍČEKNova devitka - Golf Hostivar

Nádherný krátký třípar, ze kterého se nám otevírá pohled na původní devítku. Rána z kopce může být zrádná a proto je dobré zamyslet se nad správnou volbou hole. Pokud se vám stáčí rány doprava, dejte velký pozor na prudký sráz, ze kterého bude druhá rána velmi obtížná i pro zkušené hráče. Na green se dostanete i nízkou ranou na doběh, kdy vám případný vítr tolik neovlivní správný směr letu.  Pozor na greenový bankr, který brání přímému doběhu na green v jeho levé třetině.

6 jamek – „NAŠE ŠESTKA“

Jamka č. 1 – PANTOGRAF

Golf Hostivař - nová jamka č. 12Jamka je opět kratší, ale vede do mírného svahu. Doporučuji první odpal mířit na malé stromky po pravé straně, abychom se vyhnuli prudkému srázu k trati po celém levém kraji ferveje, kde hrozí aut.  Není nutné se první ranou tlačit nijak daleko, protože celkově je jamka spíše kratší a k dosažení greenu v regulaci dobře poslouží dvě jisté rány železem. Druhá rána je opět do kopce a proto je potřeba zvolit správnou hůl a míč se snažit raději umístit na pravou stranu greenu, kde mám může pomoci i svah, který bude odrazem vracet míče zpět na green. Opět sledujte směr větru, který bude i na této jamce důležitý.

 

 

Jamka č. 2 –  VYHLÍDKOVÁ

Jamka není dlouhá, ale zato velmi technická. V dopadové zóně většiny hráčů jsou po obou stranách ferveje dva bankry vzdálené přibližně 175/130 m od pánského/dámského odpaliště.  Proto doporučuji kratším a méně přesným hráčům použít pro první odpal železo nebo hybrid. Druhá rána už je méně složitá a díky mírné svažitosti se dá využít doběhu míče až na green. Pozor si dávejte pouze na jezero po levé straně před greenem. Pro delší hráče by první rána přes bankry neměla být problém, nicméně driver by měli opravdu zvážit, jelikož zhruba na 250 metrech vede napříč fervejí potok a díky mírné svažitosti do něj může míč doběhnout. Pro přehrání bankrů je potřeba rána cca 190 m a doporučuji zde zahrát mírnou faleš doprava, kde je dostatek místa a vyhneme se jezeru po levé straně. Druhá rána do greenu bude kolem 110 -130 m a neměla by představovat žádný problém. Na jamce je dobré sledovat směr větru, který zde bude hrát významnou roli.

Jamka č. 3 –  OKNA

Délkou 298 metrů z pánských a pouhých 197 metrů z dámských odpališť se může zdát lehkou kořistí. Pravdou je, že z pánských odpališť je tato jamka zkouškou dobré psychiky i přesné mušky. Překonat jezero může pomoci vítr, který zde většinu vane do zad. Dámy jsou jezera ušetřeny, jejich odpaliště se nachází až za ním. Za jezerem je na levé straně ferveje strmý svah s hustým trávníkem, který míč často nepustí dolů, napravo hrozí vodní překážka, která vás může polapit v případě slice. Pokud se vám však podaří dlouhý a přímý drive, odměnou bude poměrně velmi snadná rána do greenu. Ani v tomto případě však není zaručený snadný par. Green je dvojúrovňový a zvlněný a tak si při puttování užijete spoustu zábavy.

Jamka č. 4 –  REZIDENČNÍ

Jamka svou délkou 117 m je spíše kratším tříparem, nicméně je potřeba hrát ránu vzduchem a mít přesnost. Mezi odpalištěm a greenem je zhruba 100 m dlouhý rybník, který sice lze nadehrát zleva, ale příhru na green je pak potřeba držet na uzdě neboť rybník je stále ve hře. Naštěstí je pro případné první nepovedené rány přes rybník vytvořena dropovací zóna na levé části férveje, kam lze s jednou trestnou ranou spustit míč.

Jak jsou na tom nové jamky z hlediska pravidel?

Jamka č. 2 v naší dvanáctce – SAHARA

Před greenem jamky č. 2 je velice rozsáhlá písečná oblast (waste bunker), která částečně prorůstá trsy okrasných trav a především chrání hráče na greenu před doběhy míčů hráčů, kteří své první rány hrají příliš neuvážlivé délky. Tato písečná oblast není ovšem považována za bunker, jak ho každý známe. Místní pravidla nám o ní říkají, že se jedná o součást pole. Hráč tedy na rozdíl od standardního bunkeru má možnost dát si v takové oblasti cvičnou ránu a chová se tedy jako by byl standardně na férveji nebo v rafu (vyjma možnosti využít  beztrestnou úlevu od zabořeného míče).

Za zmínku z hlediska pravidel stojí na této jamce (č. 2) také to, že červená trestná oblast, která lemuje levou část této jamky je platná pouze pro hru na této jamce a je v podstatě neomezeně široká. Hráče se toto místní pravidlo dotýká především při silnějším zatažení rány doleva, kdy by se mohl dostat až na jamku č. 3, ale je mnohem jednodušší, než sestupovat z náhorní plošiny jamky č. 2 dolů, aby si hráč spustil míč s jednou trestnou ranou standardně v místě, kde jeho původní míč překročil okraj této trestné oblasti. Hra se tak nebude nikterak zdržovat a to je v dnešní době žádoucí.

Jamka č. 3 v naší dvanáctce – VLNY

Jamka 3 (při hře dvanáctky) je na poměry Hostivaře delší třípar, který by pro hráče neměl představovat žádné neobvyklosti z hlediska pravidel.

Jamka č. 7 a 8 v naší dvanáctce – DOLÍČEK a DLOUHEJ KOUŘ

Na těchto jamkách je jako doplňková možnost pro překážení ochranné sítě zřízena dropzóna u dámského odpaliště jamky č.8. Hráči ji mohou beztrestně využít, pokud se jim jakékoliv jiné pravidlové řešení pro úlevu od ochranné sítě nezdá dobré.

Jak budeme hrát, až budou všechny jamky hotové?

Dvanáctka Jamka název Délka muži Délka ženy PAR
1 Vábení 347 312 4
2 Sahara 247 226 4
3 Vlny 150 132 3
4 Psí noha 303 258 4
5 Komín 132 114 3
6 Pendolino 424 362 5
7 Dolíček 112 93 3
8 Dlouhej kouř 474 394 5
9 Rohlíčky 309 258 4
10 Brána 221 203 4
11 Pastičky 263 220 4
12 Poslední koupel 125 109 3
3107 2681 46

 

Šestka Jamka název Délka muži Délka ženy PAR
1 Pantograf 303 267 4
2 Vyhlídková 336 293 4
3 Okna 298 197 4
4 Rezidenční 117 95 3
5 Nádražní 4
6 Zpáteční 3
1054 852 22

 

Chci začít s golfem

Chci začít s golfem

Začínáte s golfem? Tato stránka by vám měla usnadnit první golfové krůčky hostivařským areálem.
Chci být členem

Chci být členem

Staňte se součástí naší hostivařské rodiny a čerpejte své výhody ihned.
Aplikace

Aplikace

Chcete mít aktuální informace po ruce? Stáhněte si naši aplikaci Golf Hostivař.
Magazín Golf Hostivař

Magazín Golf Hostivař

Zajímavosti, aktuality, reportáže v tištěné i online podobě.

Partneři areálu