Chystáte se k nám poprvé?

Začínáte s golfem? Usnadníme vám první golfové krůčky hostivařským areálem.

Jak začít s golfem

První kontakt s tímto sportem vždy probíhá na cvičné louce (Driving range). Je to to pravé bezpečné místo pro první odpaly, které – upřímně řečeno – nelétají vždy tam, kam si začínající golfista přeje. Přilehlé tréninkové plochy jsou pak určené pro trénink tzv. krátké hry, kdy se hráč snaží míčky umisťovat na k tomu určené chipping greeny. Trénovat puttování pak můžete na putting greenech. Rezervace předem zde ani na driving range není možná.

Jen co ve svém švihu získáte trochu jistoty, můžete vyzkoušet i hřiště golfové akademie. Na těchto 9 jamek o délce cca 50 – 100 metrů není potřeba žádné golfové osvědčení, přesto je zde nutná již určitá znalost golfového prostředí. Po hřišti se pohybují i jiní hráči, a tak je nutné dbát i na bezpečnost a golfovou etiketu. Ani zde se rezervace předem nepřijímají.

Jaké jsou poplatky za golf

Pokud chce jít hráč trénovat, musí nejprve uhradit vstup do areálu. Celodenní vstup je 200 Kč. K dispozici mu je nejen driving range, ale i okolní cvičné greeny (chipping – dlouhé vlajky, putting – krátké vlajky). V rámci vstupu je neomezený počet míčků, které může v rámci trénink odpálit. Samostatné poplatky se pak platí za vstup na golfovou akademii a na 9 jamkové hřiště.

 Půjčování holí

Pokud nemáte své hole, můžete si půjčit na hlavní recepci. Za zapůjčení jedné hole zaplatíte 50 Kč. Možné je půjčit si i celý set určený pro hru na hřiště, který stojí 500 Kč.

Profesionální trenéři

Seznam profesionálních trenérů, kteří se vám budou věnovat naleznete zde. Pro dojednání lekcí i určení tréninkového programu pak stačí kontaktovat přímo vybraného trenéra nebo se můžete zapsat rovnou do trenérských desek, které jsou k dispozici na horní recepci u drivingu.

 Etiketa a správné golfové oblečení

Jinde přísná pravidla týkající se golfového oblečení jsou u nás trochu benevolentnější. Přijít tak můžete i v jinde zakázaných džínech nebo v kraťasech (alespoň ke kolenům), na trénink pak nevyžadujeme ani triko s límečkem. Nepřípustné jsou však pro pány trika bez rukávů či nátělníky, dámy by neměly chodit v tílkách s úzkými ramínky, přísně zakázány jsou pak samozřejmě boty na podpatku.

Šatny

Pokud máte s sebou nějaké cenné věci, tak prosím vše bezpečně uschovejte v šatně, která se nachází v přízemí hlavní budovy, kde se také po tréninku můžete osprchovat. Rádi Vám na recepci zapůjčíme ručník.

Restaurace

A jestli Vám zbude trocha času po hře, tak navštivte naší skvělou restauraci a dejte si něco dobrého na zub.

Detailnějšího průvodce pro začínající golfisty si můžete prohlédnout zde.

Doporučujeme:

Navštivte naší recepci v hlavní budově a zakupte si vstup a zapůjčte si golfové hole (v hlavní budově u hlavní recepce) a trénink si sestavte takto:

– trénujte krátkou hru (chipping green) – přihrávejte krátké rány k jamce, míčky následně sesbíráte a trénink můžete opakovat (POZOR – míčky na chipping greenu již do jamky nedoputtováváme, pouze přihráváme k jamce a následně sbíráme, pro trénink puttingu využijeme puttovací greeny – poznáte je tak, že mají vždy krátké očíslované „vlajky“)

– trénujte dlouhou hru (odpaliště) – odpalujete míče na cvičné louce – míčky již nesbíráte – pokud chcete trénink opakovat, vyzvedněte si u vydavače další míčky – nechte si cca 5 míčků na trénink puttování.

Hezký trénink.

 

15 fíček s přáteli

15 fíček s přáteli
Čerpejte s parťáky vaše členské výhody. S DRIVE plus.

Trénujte od 260 Kč měsíčně

Trénujte od 260 Kč měsíčně
S celoroční tréninkovou kartou. Od ledna až do prosince.

ČSOB Hostivařský běh

ČSOB Hostivařský běh
Přijďte si zaběhat...

Platební karta Golf Hostivař

Platební karta Golf Hostivař
Pro všechny příznivce našeho golfového areálu

Partneři areálu

Naše další areály