Otázky & odpovědi – Členství 2024

Host

Kolik hostů si mohu na hřiště vzít za členskou cenu?
Člen PLUS si může vzít na hřiště jednoho hosta, člen VIP až tři hosty. Vždy platí, že hosté musí se členem hrát v jednom flightu.

Může uplatnit členské ceny i můj host, pokud jde se mnou trénovat na driving range nebo do indooru?
Bohužel ne. Členské ceny pro hosta můžete uplatnit pouze při hře na hřišti.

Mohu uplatnit slevu pro svého hosta na turnajové fee?
Ne, sleva lze použít pouze na klasická ceníková green fee.

Může můj host čerpat z mého kreditu (členství DRIVE), nebo z volných her na hřišti (členství PLUS a VIP)?
Bohužel ne. Obsah jednotlivých balíčků je určený výhradně pro vás, jako pro držitele členství. U vyšších typů členství lze využít pro vašeho hosta hru za členské ceny.

Volná fíčka

Od ledna dostane nový člen (nikdy nebyl naším členem) fee až na 18 jamek. Lze využít třeba na 9 jamek v jeden den a 9 jamek v druhý den?
Každý nový člen může využít 1 hru na hostivařském hřišti. Jestli zvolí hru na 6 jamek, nebo 12, nebo 18 je v podstatě na něm. Jedná se tedy o hru až na 18 jamek v jeden den. (Viz informace o golfovém hřišti).

Volná fíčka, která mám ve svém členství platí „až na 18 jamek“. Znamená to, že je mohu využít na libovolný počet jamek, které budu hrát? Budou se mi odečítat i v případě, že se rozhodnu hrát jen např. 12 nebo 6 jamek?
Ano, ale jen pokud si to budete přát. Pokud půjdete zrovna hrát nižší počet jamek (např. 12, nebo 6), může být pro vás výhodnější si green fee uhradit za členskou cenu a volná fíčka použít až budete hrát na více jamek, např. celou osmnáctku. Ve všední dny se jedná o čerpání 1 hry, která může být „narušena“ třeba obědem, nebo kávou (neprve obejdete dvanáctku, a po občerstevní v restauraci jdete ještě na šest jamek). O víkendu se jedná také o 1 hru. Ovšem o víkendech hrajeme 18 jamek vždy. Obecně platí, že si nelze rezerovat např. dopolední turnaj na 12 jamek a večer si obejít ještě 6 jamek.

Ve členství PLUS je zahrnuto „7 green fee na hřiště (až 18 jamek)“. Je možné je čerpat i mimo víkend, kdy se osmnáctka hraje.
Ano, 7 green fee znamená v podstatě 7 her na hřišti. Jeslti je využijete ve všední den při hře na menší počet jamek, nebo o víkendu na osmnáctku, to je jen na vás.

Hřiště a počet jamek

Jaké kombinace bude možné hrát?
Již od začátku sezóny 2023 umožňujeme hrát ve všední dny buď 12 jamek, nebo 6 jamek. Případně kombinaci 12+6 (tedy nejpreve si obejděte dvanáctku a následně třeba po malém občerstvení v klubovně ještě jděte hrát šestku). O víkendech a ve státních svátcích budeme hrát variantu 18 jamek v kuse (začnete a skončite u klubovny).  Detailní popis jednotlivých variant včetně přehledných plánků najdete na webové stránce o hřišti.

Bude možné si zahrát také původní devítku?
S hrou na původních devět jamek v nových herních schématech v současné době nepočítáme. Podle ohlasů hráčů je právě 12 jamek ideálním počtem jamek a rozhodli jsme se proto nové hřiště pojmout jako 12+6 a ne 9+9. Toto rozdělení přinese hráčům oproti klasickému rozdělení více herních variant, širší časovou variabilitu a také více zábavy. Hostivařských 12 jamek je navíc časově nenáročných a lze je absolvovat ve velice podobném čase jako klasických 9 jamek někde jinde. O víkendech, kdy budeme nabízet hru na 18 jamek, bude možné zahrát si zkrácenou verzi – bude to 9 jamek ve standardní víkendové posloupnosti. Hráči tedy skončí na tříparu „Rezidenční“ a přes rezidence dojdou přímou cestou zpět ke klubovně.

Ceny green fee a služeb 2024

Co znamená „zvýhodnené clenské ceny na trénink a hru“?
Stejně jako dosud budou mít naši členové zajímavé slevy na green fee i další služby (tréninkové plochy). Slevy na green fee pro dospělého člena představují zhruba 20-30% zvýhodnění oproti standardním nečlenským cenám a jejich konkrétní výše je odvislá od počtu jamek a časového pásma.  Slevy na green fee pro členy z řad dětí a seniorů jsou ve výši 25-45 % oproti standardním nečlenským cenám pro dospělého hráče. Podobně je to s cvičnými plochami, kde ceny pro členy jsou zhruba o 20-30 % nižší než je standardní ceníková cena.

Bude sazba rozdílná ve všední den a o víkendu? Jakou slevu lze očekávat ve všední den a jakou o víkendu?
I pro příští rok plánujeme ceny držet ve dvou pásmech. Všední dny 7:00-15:00 a časy po soumraku jako zlevněné pásmo. Naopak víkendy, svátky celý den, všední dny od 15:00 do soumraku jako standardní pásmo. Členské ceny budou, pochopitelně,  zvýhodněné v obou cenových pásmech.

Jaká bude cena za green fee na 18 jamek pro NEČLENA? Vyplatí se mi člentví VIP za 19.600 Kč?
V hlavní sezóně v roce 2024  bude cena green fee ve standardním pásmu pro nečlena přes 2.000 Kč. Pokud si pořídíte VIP členství, tak kromě výhod jako 2 koše míčů denně, denně vstup na akademii, budete mít 30 green fee na hřiště. Kdybyste nevyužili žádnou jinou služu a jen chodili hrát, tak vás 1 hra vyjde na 653 Kč. To je tedy o více než 1300 Kč výhodněji než u nás zaplatí nečlenové.

Platba členských příspěvků

Je možné hradit členský příspěvek v měsíčních splátkách?
Tento způsob úhrady v současné době bohužel neumožňujeme.

Je možné přerušit členství a mít stále platnou registraci na ČGF, abych se mohl účastnit turnajů?
Bohužel čistě registrační členství nenabízíme a tato varianta tedy není možná.

Chtěl bych si koupit vyšší typ členství, než jsem měl v uplynulé sezoně, co pro to mohu udělat?
S vaším variabilním symbolem jen pošlete vyšší částku podle typu členství a my se o všechno ostatní postaráme.

Mohu jako stávající člen využít on-line nákup členství?
Online přihláška je určena pouze pro nová členství – nelze využít k úhradě příspěvků stávajících členů. Ti naleznou platební předpis pro on-line platbu ve svých emailových schránkách.

Můžu členství uhradit převodem nebo na recepci za více osob?
Při platbě převodem je důležité použít správný variabilní symbol a platbu za každé jednotlivé členství odeslat zvlášť.  Na recepci při platbě kartou je to s rozdělením plateb za jednotlivé členy obdobné.

Bude mé členství platné až od 1. 1. 2024?
Při platbě na recepci můžete výhody členství čerpat ještě ten den. Platnost je tedy od zaplacení (i v roce 2023) do konce roku 2024.

Rodina

Kdo může využít slevu pro rodinu 50 % (resp. cenu 9 800 Kč za VIP členství)?
Tuto slevu umožňujeme pro manžela/manželku, rodiče a děti (jakéhokoliv věku) člena, který má plnohodnotné (standardní) členství VIP.

Poskytujete množstevní slevu pro rodinu i u nižšího členství (např. na nákup pěti členství DRIVE)?
Množstevní slevy neposkytujeme. U VIP členství lze k plnému členství pořídit po členy rodiny členství VIP s výraznou slevou až 50 %.

Jsme manželé a oba senioři, můžeme si tedy koupit seniorské VIP členství za 14 700 Kč + rodinné VIP za 9 800 Kč?
Ne, rodinné členství lze zakoupit pouze k nezlevněnému VIP členství za 19 600 Kč.

Převod kreditu a feeček do další sezony

Mohu využít kredit z členství DRIVE k zakoupení zvýhodněné karty, například na 30 košů nebo Sezonní karty do indooru?
Bohužel to není možné. Kredit můžete využít k úhradě jednorázových služeb, jako jsou míče na driving range, vstupy do indooru, green fee na hřiště atd. Z kreditu není možné hradit lekce trenérů, dětské kurzy, kurzy pro veřejnost a jiné dlouhodobé aktivity.

Nevyčerpaný kredit nebo fíčka se mi budou převádět do dalšího roku opakovaně?
Nevyčerpané služby vám převedeme vždy do další sezony. V praxi to znamená, že je musíte spotřebovat následující rok a nebudou se tedy převádět opakovaně.

Mohu využít převedený nevyčerpaný kredit nebo fíčka v příštím roce i jako nečlen klubu?
Bohužel ne. Tyto služby jsou součástí členství a v případě, že si členství v dalším roce neobnovíte, není možné je čerpat.

Jaký typ členství si musím pořídit, abyste mi převedli nevyčerpané produkty a kredit z minulého roku?
Obecně platí, že je nutné si pořídit stejný, nebo vyšší typ členství. Tedy pro převod nevyčerpaných fee u členství PLUS z roku 2023 na rok 2024 je nutné si pořídit buď členství PLUS, nebo členství VIP. V případě vážných zdravotních důvodů jsme připraveni s vámi řešit situaci individuálně.

Mohu nevyčerpaný kredit nebo fíčka převést na jiného člena?
Bohužel ne. Tyto služby jsou navázány k vašemu osobnímu členství a nelze je převádět na jiného člena.

Jaké všechny kredity a fíčka mi převedete do další sezóny?
Jedná se o převod kreditu, který činil 2.000 Kč ke členství DRIVE (resp. jeho nevyčerpané části) a zbylých fíček a buggyn v rámci členství PLUS a VIP. Žádné další nevyčerpané bonusy do další sezóny nepřevádíme (další volné vstupy u našich partnerů, nebo jinak záskaná další fee).

Hra do konce roku zdarma

Pokud zaplatím členství na rok 2024 již nyní, budu moci, jako v předchozích letech, využívat hru zdarma do konce roku?
Ano, členství 2024 je možné platit již od 1. 11. 2023. Ihned po úhradě můžete využít hry na našem hřišti zdarma do 31. 12. 2023. V rámci této akce tedy ani členům PLUS, nebo VIP není strháváno green fee z jejich volných her.

Platí tato akce i pro nové členy?
Bohužel ne, nabídka hry dokonce roku zdarma je platná pro všechny stávající členy jako poděkování za jejich věrnost a včasnou platbu členského příspěvku na další rok.

Přechod na jiný typ členství během sezony

Pokud se rozhodnu přejít ze základního členství DRIVE na PLUS nebo VIP během sezony, je to možné?
Ano, přechod na vyšší typ členství není problém. Zaplatíte cenu nového typu členství zlevněnou o 1000 Kč, což je v podstatě hodnota samostatného členství bez jakýchkoliv služeb, které jsou v jednotlivých balíčcích obsaženy. V případě přechodu z jednoho typu na druhý, vám zůstanou nevyčerpané služby nebo kredit z předchozího typu členství platné do konce sezóny.

Kompenzace členského příspěvku při uzavření hřiště nebo indooru

V případě, že bude hřiště nebo jeho část uzavřená získám nějakou kompenzaci uhrazeného členství?
Všeobecně se držíme zásady, že v případě jakéhokoli výrazného uzavření nebo omezení provozu, které znemožní vyčerpání služeb obsažených ve členství, kompenzaci našim členům poskytujeme. Její konkrétní forma závisí na délce a rozsahu uzavření areálu. U všech typů členství má nově člen automatický převod nevyčerpaných služeb do jedné další sezony, takže zde o své služby nepřijdete.

Chci začít s golfem
Chci začít s golfem
Usnadníme vám vaše první golfové krůčky hostivařským areálem.
Členské slevy a výhody
Členské slevy a výhody
Staňte se součástí naší hostivařské rodiny a čerpejte své výhody ihned.
Magazín Golf Hostivař
Magazín Golf Hostivař
Vydáváme si vlastní golfový magazín v tištěné i online podobě. Zdarma.
Naše venkovní galerie
Naše venkovní galerie
Umění je naše láska o kterou se s vámi rádi u nás v areálu dělíme.