Vyhrajte pivo! Stačí trefit green…

Hrajete rádi naši „béčkovou“ variantu jamek? Vyzkoušeli jste jí už vůbec?

Jedná se o velmi zajímavé a krásné jamky vedoucí přes kopce, které se nacházejí napravo od jamek „1a“ a „2a“.

Abychom vás tam ještě více nalákali, připravili jsme pro vás soutěž právě na jamce 2b! Stačí trefit green a vyhráváte čerstvě naplněnou litrovou láhev piva Hostivar!
O výhru se přihlaste hned po konci vašeho kola, naše recepční vám ji rády vydají.

 

Abyste věděli, co vás na „béčkové“ variantě čeká, připojujeme krátký popis zmíněných tří jamek:

 

1b – „Schůdek“
Jamka 1b je krátký par 4 – pouze 283 metrů z pánských odpališť, ale určitě není tak lehká, jak by vzdálenost napovídala. Green se nachází výrazně výše oproti zbytku jamky. První ranou byste měli mířit rovně na fairway, vzdálenostně stačí hrát určitě železo, ale podařený odpal driverem by měl ze hry vyloučit vodu vpravo. Až druhou ranou byste se měli pokusit „vystoupat“ na green. Pro delší hráče je pak určitě výzvou vyzkoušet drive rovnou směrem na green. Ale pozor, out vpravo už je zde výrazně více ve hře a green v tomto směru chrání poměrně veliký bunker! Zároveň se jedná o určitě nejvíce modelovaný green na našem hřišti, takže ani zásah greenu druhou ranou neznamená jistý par.

2b – „Rozhledna“
Soutěžní jamka 2b je pak opravdovou výzvou. Jedná se o středně dlouhý par 3 (muži 137 m, ženy 119 m) a hrajete „z kopce na kopec“. Mezi odpališti a greenem se totiž nachází hluboká rokle. Green je poměrně rozlehlý, ale moc místa kolem něj není, pokažená rány tedy skončí pravděpodobně v roští, které green obklopuje ze všech stran. Dobrou zprávou pak je, že celé okolí greenu je označeno jako vodní překážka, navíc doplněná velmi příjemně umístěnou drop zonou. Ta se nachází pár metrů za greenem a sice budete chipovat přes mírnou terénní nerovnost, ale určitě je to lepší, než míč dropovat dole ve zmíněné rokli, kde vám míček pravděpodobně hranici vodní překážky přetnul naposledy. Jak už název jamky napovídá, kromě golfových zážitků vám tato jamka nabízí i krásný výhled po okolí i na zbylé jamky našeho hřiště. Pokud jste zde ještě nebyli, přijďte se určitě podívat, stojí to za to!

3b – „Sešup“
Pokud překonáte nástrahy jamek 1b a 2b, třetí jamka béčkové varianty už je vyloženě za odměnu. Pouhých 105 metrů vás dělí od středu greenu, který se nachází hluboko pod vámi, a tak můžete směle zvolit výrazně kratší hůl, než se kterou byste normálně tuto vzdálenost hráli. Povedená rána a její krásný let z kopce směrem na green je pak pravým golfovým zážitkem. Nezapomeňte však na případné vypíchnutí pitchmarku, bude výrazně hlubší než obvykle 🙂

Chci začít s golfem
Chci začít s golfem
Usnadníme vám vaše první golfové krůčky hostivařským areálem.
Členské slevy a výhody
Členské slevy a výhody
Staňte se součástí naší hostivařské rodiny a čerpejte své výhody ihned.
Magazín Golf Hostivař
Magazín Golf Hostivař
Vydáváme si vlastní golfový magazín v tištěné i online podobě. Zdarma.
Naše venkovní galerie
Naše venkovní galerie
Umění je naše láska o kterou se s vámi rádi u nás v areálu dělíme.