Více z této sekce

Tréninkové centrum mládeže

PRINCIPY FUNGOVÁNÍ TCM GCHOS A VÝKONNOSTNÍ SKUPINY A REPREZENTACE

Program je podporován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

TCM – tréninkové centrum mládeže. GC Hostivař se zaměřuje na práci s mládeží v rámci TCM, kde jsou pořádány golfové kurzy pro děti do 18 let. Dětské kurzy jsou základem pro výkonnostní skupinu, která je hlavním pilířem TCM a na jejíž trénink je brán velký důraz.
Součástí TCM jsou všechny děti, které se účastní dětských kurzů pod vedením našich trenérů. Jedná se o hráče, kteří mají snahu se zlepšovat a chtějí se golfu věnovat aktivně a nejen na rekreační úrovni.

VÝKONNOSTNÍ SKUPINA
Výběr hráčů z TCM, kteří pravidelně trénují, mají ambice reprezentovat klub v mládežnických soutěžích – posléze v týmových soutěžích dospělých. Je pro ně připravena 1x za 14 dní hodina s trenérem výkonnostního golfu. (liché úterky 17:00-18:00). Začínáme v úterý 11. 9. 2018.

REPREZENTACE
Výběr hráčů z TCM, kteří reprezentují klub na soutěžích družstev mládeže. Součástí reprezentace jsou hráči z výkonnostní skupiny, kteří jsou doplněni hráči přímo z TCM. Všichni hráči tréninkového centra mládeže by měli reprezentovat domovský klub také individuálně na soutěžích pořádaných Českou golfovou federací. Zvýšení nároky na pravidelnou osobní reprezentaci jsou kladeny na hráče z výkonnostní skupiny.

Kalendář akcí ČGF pro rok 2018 kde stažení zde. Kalendář akcí mládeže pro rok 2018 ke stažení zde.

 

KDO SE O VÝKONNOSTNÍ GOLF STARÁ? 
Hlavním trenérem výkonnostního golfu je Pavel Fulín, kterého zastupuje Martin Sládek. Kondiční přípravu pro všechny hráče z TCM zajišťuje Tomáš Cedzo. Kontrolní tréninky vede Roman Chudoba. O hladký chod a fungování systému TCM pečuje Jan Šonka, dětské kurzy administruje Andrea Šimková.

Mezi kompetence hlavního trenéra VG patří tvorba nominací na jednotlivé soutěže družstev mládeže a komunikace s hráči a rodiči ohledně soutěží družstev mládeže. Společně s STK GCHOS navrhuje a schvaluje kapitány jednotlivých družstev.


DĚTSKÁ KARTA – KARTA PRO HRÁČE Z TCM
Dětská karta je za velmi nízkou cenu a je dotována klubem v rámci podpory mládeže.
Dětská karta je produkt, který hráče opravňuje denně k čerpání vstup na driving range a neomezený počet míčů, 1 vstup na akademii, 1 fee na 9/18 jamek hřiště, 2 hodiny simulátoru, 2 hodiny na rohoži v Indoor centru.
Může ji získat dítě od 6 do 12 let, které
a) navštěvuje dětské kurzy v rámci golfových kurzů v Hostivaři, nebo
b) trénuje individuálně u některého z trenérů GH, nebo
c) bude reprezentovat, nebo reprezentuje GCHOS v soutěžích mládeže. Hráč musí mít domovském členství na Hostivaři.

Hráči starší třinácti let (13 a více) mohou dětskou kartu získat, pokud mají domovské členství v Hostivaři, plní body a) nebo b) nebo c) a zároveň splňují handicapový limit.
13 – 14 let: HCP max. 18
15 – 16 let: HCP max. 12
16 – 26 let HCP max. 10

PLATBA DĚTSKÉ KARTY
Všechny typy plateb jsou prováděny hotově, nebo kartou na recepci klubu.
Cena je 700Kč/měsíc a je vystavována na období 3 měsíců. Pravidelně v periodách leden-březen, duben-červen, červenec-září, říjen-prosinec. Veškeré úkony se provádí na recepci klubu.

 

HRÁČI V TRÉNINKOVÉM CENTRU MLÁDEŽE (obzvláště ve výkonnostní skupině) MUSÍ:


ZAŘAZENÍ DO VÝKONNOSTNÍ SKUPINY

Všichni hráči v TCM mohou být zařazeni do výkonnostní skupiny. Musí však splňovat handicapový limit a mít souhlas hlavního trenéra výkonnostní skupiny. Hráči reprezentující klub v soutěžích družstev, kteří mají HCP do 3,0 (muži) a 5,0 (ženy) mají nárok na sníženou cenu za kartu (300Kč/měsíc).

Hráč zařazen do výkonnostní skupiny trénuje pravidelně se svým trenérem. Má pohybové schopnosti a předpoklad zlepšování (posouzení trenérů), dosažený HCP ve srovnání se stejně starými dětmi (dle klubového žebříčku), zájem přijímat tréninkové úkoly a plnit je, má rodiče připravené spolupracovat (četnost tréninků dítěte, doprovod rodičů na vybrané turnaje, hraní o víkendech atd., věk do 26 let a je stále student. Navíc tito hráči navštěvují pravidelné kontrolní tréninky pod vedením Romana Chudoby.

Handicapové limity pro zařazení do výkonnostní skupiny jsou:

6 – 7 let: HCP max. 40

8 – 10 let: HCP max. 32

11 – 12 let: HCP max. 22

13 – 14 let: HCP max. 18

15 – 16 let: HCP max. 12

17 – 26 let: HCP max. 10

 

KONTROLNÍ TRÉNINKY S ROMANEM CHUDOBOU
Nejedná se o výuku golfových aspektů, ale o čas trávený společně. Pomocí soutěží a dalších sportovních aktivit dochází k utužování kolektivu napříč jednotlivými svěřenci různých trenérů. Roman Chudoba získává přehled o možnostech jednotlivých hráčů, kteří budou následně nasazování do soutěží družstev.

Programem kontrolních tréninků jsou občasné mini turnaje, patovací či čipovací soutěže, course management,… a další.

 

DALŠÍ PRINCIPY

 

V Praze, 18.6.2018                                                     Jan Šonka – Předseda STK GCHOS

Chci začít s golfem

Chci začít s golfem

Začínáte s golfem? Tato stránka by vám měla usnadnit první golfové krůčky hostivařským areálem.
Chci být členem

Chci být členem

Staňte se součástí naší hostivařské rodiny a čerpejte své výhody ihned.
Aplikace

Aplikace

Chcete mít aktuální informace po ruce? Stáhněte si naši aplikaci Golf Hostivař.
Magazín Golf Hostivař

Magazín Golf Hostivař

Zajímavosti, aktuality, reportáže v tištěné i online podobě.

Partneři areálu

Naše další areály