Chystáte se k nám poprvé?

Začínáte s golfem? Usnadníme vám první golfové krůčky hostivařským areálem.

Jak začít s golfem

První kontakt s tímto sportem vždy probíhá na cvičné louce (Driving range). Je to to pravé bezpečné místo pro první odpaly, které – upřímně řečeno – nelétají vždy tam, kam si začínající golfista přeje. Přilehlé tréninkové plochy jsou pak určené pro trénink tzv. krátké hry, kdy se hráč snaží míčky umisťovat na k tomu určené chipping greeny. Trénovat puttování pak můžete na putting greenech. Rezervace předem zde ani na driving range není možná.

Jen co ve svém švihu získáte trochu jistoty, můžete vyzkoušet i hřiště golfové akademie. Na těchto 9 jamek o délce cca 50 – 100 metrů není potřeba žádné golfové osvědčení, přesto je zde nutná již určitá znalost golfového prostředí. Po hřišti se pohybují i jiní hráči, a tak je nutné dbát i na bezpečnost a golfovou etiketu. Ani zde se rezervace předem nepřijímají.

Jaké jsou poplatky za golf

Pokud chce jít hráč trénovat, musí nejprve uhradit vstup do areálu. Celodenní vstup a jeden košík míčků stojí 130 Kč. K dispozici mu je nejen driving range, ale i okolní cvičné greeny (chipping – dlouhé vlajky, putting – krátké vlajky). Samostatné poplatky se pak platí za vstup na golfovou akademii a na 9 jamkové hřiště.

Půjčování holí

Pokud nemáte své hole, můžete si půjčit na hlavní recepci. Za zapůjčení jedné hole zaplatíte 50 Kč. Možné je půjčit si i celý set určený pro hru na hřiště, který stojí 400 Kč.

Profesionální trenéři

Seznam profesionálních trenérů, kteří se vám budou věnovat naleznete zde. Pro dojednání lekcí i určení tréninkového programu pak stačí kontaktovat přímo vybraného trenéra.

Etiketa a správné golfové oblečení

Jinde přísná pravidla týkající se golfového oblečení jsou u nás trochu benevolentnější. Přijít tak můžete i v jinde zakázaných džínech nebo v kraťasech (alespoň ke kolenům), na trénink pak nevyžadujeme ani triko s límečkem. Nepřípustné jsou však pro pány trika bez rukávů či nátělníky, dámy by neměly chodit v tílkách s úzkými ramínky, přísně zakázány jsou pak samozřejmě boty na podpatku.

Šatny

Pokud máte s sebou nějaké cenné věci, tak prosím vše bezpečně uschovejte v šatně, která se nachází v přízemí hlavní budovy, kde se také po tréninku můžete osprchovat. Rádi Vám na recepci zapůjčíme ručník. V prostoru recepce naleznete i bezpečnostní schránky.

Restaurace

A jestli Vám zbude trocha času po hře, tak navštivte naší skvělou restauraci a dejte si něco dobrého na zub.

 

Doporučujeme:

Navštivte naší recepci v hlavní budově a zakupte si vstup a zapůjčte si golfové hole (v hlavní budově u recepce) a trénink si sestavte takto:

– trénujte krátkou hru (chipping green) – přihrávejte krátké rány k jamce, míčky následně sesbíráte a trénink můžete opakovat (POZOR – míčky na chipping greenu již do jamky nedoputtováváme, pouze přihráváme k jamce a následně sbíráme, pro trénink puttingu využijeme puttovací greeny – poznáte je tak, že mají vždy krátké očíslované „vlajky“)

– trénujte dlouhou hru (odpaliště) – odpalujete míče na cvičné louce – míčky již nesbíráte – pokud chcete trénink opakovat, vyzvedněte si u vydavače další míčky – nechte si cca 5 míčků na trénink puttování.

 

Jak začít s golfem brožura
Detailnějšího průvodce pro začínající golfisty si můžete prohlédnout zde.

 

Hezký trénink.

 

Chci začít s golfem
Chci začít s golfem
Usnadníme vám vaše první golfové krůčky hostivařským areálem.
Členské slevy a výhody
Členské slevy a výhody
Staňte se součástí naší hostivařské rodiny a čerpejte své výhody ihned.
Magazín Golf Hostivař
Magazín Golf Hostivař
Vydáváme si vlastní golfový magazín v tištěné i online podobě. Zdarma.
Naše venkovní galerie
Naše venkovní galerie
Umění je naše láska o kterou se s vámi rádi u nás v areálu dělíme.