Hostivař v Extralize družstev mužů 2015 na vynikajícím 5. místě

Od začátku do konce- stručně a jasně očima kapitána Pavla Fulína.

Ve dne dnech 22.-26.8.2015 se extraligový tým mužů GC Hostivař zúčastnil finálových kol.

Po prvních dvou kolech byl tým na 5.místě z 12 týmů (Sokolov), po 3. a 4. kole klesl na 8. místo (Ostravice). V těchto dvou kolech, kdy jsme nepodali optimální výkony, náš tým podržel svým výkonem 76 Petr Horáček ve 3. kole a Lukáš Broda vynikajícím výkonem 73 ve 4. kole, kdy v přímém souboji hrál stejně jako Matyáš Zapletal a o dvě rány lépe než naděje českého golfu Šimon Zach, čímž udrželi naději na postup mezi 8 elitních týmů.

V neděli 23.8. bylo rozhodující 5. kolo na rány (Kunětická Hora), které mělo rozhodnout o tom, kterých osm týmů postoupí do boje o medaile a které čtyři týmy si to rozdají o záchranu v extralize. Po solidním výkonu jsme postoupili na 7. příčku a zajistili si tím automatickou účast v příštím ročníku extraligy.

V pondělí 24.8. jsme v jamkové hře nastoupili proti GC Kunětická Hora a přes veškerou snahu jsme podlehli 3,5 : 1,5 b. a zbyl na nás boj o 5.-8. místo. V úterý 25.8. jsme hráli s týmem Royal GC Mariánské Lázně a v tomto zápase jsme jednoznačně zvítězili 4,5 : 0,5 b. Tímto výsledkem jsme se dostali do zápasu o konečné 5. místo , ve kterém jsme nastoupili proti GC Brno (Kaskáda). V tomto zápase jsme si již zkoušeli různé druhy nasazení hráčů jako trénink pro ročník 2016. V tomto zápase jsme zvítězili 3 : 2 b., když body získal Lukáš Broda, Filip Horáček a Petr Mandera.

A tak jsme v prvním roce jako nováček extraligy obsadili konečné 5. místo, které je obrovským úspěchem všech zúčastněných hráčů.

To, že jsme nemohli hrát o medaile, zapříčinila jediná porážka v jamkové hře, a to od týmu GC Kunětická Hora, který se nakonec stal celkovým vítězem letošní extraligy.

Naše konečné umístění a jediná prohra s celkovým vítězem jasně ukazuje, že tým Hostivaře má v extralize své oprávněné místo.

Hráči, kteří se zasloužili o historický úspěch GC Hostivař – na pořadí nezáleží: Pavouček Dominik, Broda Lukáš, Melichar Ondřej, Horáček Filip, Horáček Petr, Mandera Petr, Lipšanský Adam, Srb David, Hájek Jan, Bek Daniel.

Přestože se všem hráčům vždy nedařilo, tak jak bych chtěli a umí, byli všichni přínosem a pomohli k tradičnímu hostivařskému team spiritu, kterým je náš tým již dlouho známý.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům za jejich snahu a výsledky a děkuji vedení GC Hostivař za podporu v tréninkových možnostech a celkovou podporu týmu. Doufáme, že naše výsledky přivedou do areálu další nové naděje.

Za extraligový tým
Pavel Fulín
kapitán

20689395070_87bd3e29af_z

Petr Mandera a Honza Hájek

20884684531_2716201c6d_z

Část hostivařského týmu- David Srb, Lukáš Broda, Adam Lipšanský a kapitán Pavel Fulín

Chci začít s golfem
Chci začít s golfem
Usnadníme vám vaše první golfové krůčky hostivařským areálem.
Členské slevy a výhody
Členské slevy a výhody
Staňte se součástí naší hostivařské rodiny a čerpejte své výhody ihned.
Magazín Golf Hostivař
Magazín Golf Hostivař
Vydáváme si vlastní golfový magazín v tištěné i online podobě. Zdarma.
Naše venkovní galerie
Naše venkovní galerie
Umění je naše láska o kterou se s vámi rádi u nás v areálu dělíme.