Finále MČR družstev mládeže – naše úspěchy

Tento rok byl pro Galerii Hostivař velmi povedený z hlediska postupu do finále MČR 3 ze 4 mládežnických družstev.

Jako první odehrálo své finále družstvo do 16 let. To se hrálo 17. – 20. 8. ve Mstěticích. Šestičlenné družstvo ve složení Adéla Brychtová, Linda Frýbertová, Matěj Dias, Tadeáš Červenka, Matúš Cedzo, Štěpán Skořepa a Sebastien Longa vybojovalo konečné 13. místo mezi 16 týmy, které ve finále startovaly. Čtvrteční jednokolová finálová kvalifikace na rány naše družstvo poslala do bojů o 9. – 16. místo. V prvním kole jamkovky jsme narazili na družstvo Karlových Varů, které bylo nad naše síly. Byla z toho prohra 1,5:3,5. Sobotní semifinále nás tak svedlo do boje s Hradcem Králové, kde naopak dominovalo hostivařské družstvo a po výhře 4:1 nás čekal nedělní boj o 13. místo. V tom jsme se utkali s Podbořánkami a to co papírově vypadalo na tuhou bitvu skončilo druhým vysokým vítězstvím 4:1.

O víkendu 1. – 3. 9. vyrazila do finálových bojů také družstva do 14 let a dívek do 18 let. První zmiňovaní sehráli své boje v karlovarských Hájích. Tam vyrazilo družstvo ve složení Sofie Chramostová, Matěj Dias, Tomáš Abraham, Štěpán Skořepa, Lukáš Vala a Sebastien Longa. V prvním kole naše družstvo narazilo na vítěze východní kvalifikace – Ostravu. To co se mohlo zdát jako předem hotová věc se ukázalo jako tuhý boj, ve kterém bohužel naše družstvo nakonec prohrálo 2:3. Druhý den tak naši narazili na další klub z východu a to brněnský Austerlitz a byl z toho další tuhý boj, tentokrát s vítězným koncem, opět poměrem 3:2. V neděli se tak hrálo o 5. místo proti GC Brno a byl z toho další vyrovnaný souboj, který muselo rozhodnout až play-off. V něm bylo šťastnějším družstvem GC Brno, když se jim podařilo zvítězit až na 5. jamce.

Dívky odehrály své finále na hřišti Jezera v Ostrožské Nové Vsi. Družstvo ve složení Kateřina Šmolíková, Adéla Brychtová, Linda Frýbertová a Natalie Pfleger bojovalo ze všech sil, ale bohužel z toho byly 3 porážky a konečné 8. místo. V prvním kole se holky utkaly s pozdějšími vítězkami z GC Brno a byla z toho porážka 1:4. V sobotu se do cesty postavila Ostrava, která zvítězila poměrem 3,5:1,5. V neděli tak holky hrály o 7. místo s Poděbrady a i ty se bohužel ukázaly nad naše síly a byla z toho druhá prohra 1:4.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci, všem kapitánům za příkladné vedení družstev a především družstvu do 14 let gratulujeme k velmi pěkným výkonům.

Chci začít s golfem
Chci začít s golfem
Usnadníme vám vaše první golfové krůčky hostivařským areálem.
Členské slevy a výhody
Členské slevy a výhody
Staňte se součástí naší hostivařské rodiny a čerpejte své výhody ihned.
Magazín Golf Hostivař
Magazín Golf Hostivař
Vydáváme si vlastní golfový magazín v tištěné i online podobě. Zdarma.
Naše venkovní galerie
Naše venkovní galerie
Umění je naše láska o kterou se s vámi rádi u nás v areálu dělíme.