Dominik Pavouček je hrajícím profesionálem

Valná hromady PGA of Czech Republic přijala mezi své členy nové duše. Jedním z nich je náš dlouhodobý člen a hráč extraligového týmu Hostivaře Dominik Pavouček.

Dominik se rozhodl přejít mezi tzv. Tour Professionals, což jsou především kvalitní hráči, nikoliv trenéři. Vstupní kritéria do této sorty profesionálů jsou poměrně přísné. Žadatel musí ve dvanácti kalendářních měsících před datem, ve kterém žádá o přijetí, odehrát minimálně 5 turnajů a při nich minimálně 3x zahrát na výsledek, který při přepočtu na stablefordové body znamená v daných podmínkách konkrétního turnaje potvrzení HCP pro vstup do PGA of Czech Republic. Výše HCP je určena pro muže +0,5 a pro ženy 0,4.

Bylo mnoho důvodů, ale asi ten nejsilnější byla nová motivace a snaha něco dokázat. Ve světě amatérů když něco dosáhnete, tak je to hezké, ale nic krom sebeuspokojení, vám to nepřinese. A na to už v dospělém životě moc prostoru není. Je to pro mě i nová výzva a cítím, že konečně se ve mně probouzí ta zdravá soutěživost a chuť po vítězství na 100%.“ komentuje Pavouček důvody, proč k profíkům přechází.

„Je to pro náš tým, samozřejmě, velká ztráta. Dominik byl léta naším nejlepším hráčem a jeho výsledky bude těžké nahradit. Budeme Dominikovi držet palce a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho nové kariéře.“ řekl Pavel Fulín, kapitán extraligového hostivařského týmu.

Mezi cíle Dominika pro tuto sezónu bude patřit především adaptace do profesionálního prostředí. Žádné megalomanské zahraniční akce zatím nechystá, ale bude se připravovat na turnaje především Czech PGA Tour a PRO Golf Tour.

A říkáte si, jestli bude Dominikovi chybět amatérský a především týmový golf? „Chybět mi to samozřejmě bude, měli jsme skvělou partu a každý výjezd byl skvělý. Kamarádi mi samozřejmě budou chybět a ty známé tváře taky. Ale mám i pár kamarádů v řadách profesionálů takže to nebude tak bolestivé.“ dodává ke svému přestupu Dominik.

Nezbývá tedy než Dominikovi držet palce. Vydal se na novou životní cestu, kde musí již bojovat sám za sebe ještě více než mezi amatéry. Organizace času, sponzorů, a vedlejších aktivit nebude sranda, ale my věříme, že o Dominikovi ještě uslyšíme.

Hodně štěstí přeje celý extraligový tým a vedení Golf Clubu Hostivař.

Chci začít s golfem
Chci začít s golfem
Usnadníme vám vaše první golfové krůčky hostivařským areálem.
Členské slevy a výhody
Členské slevy a výhody
Staňte se součástí naší hostivařské rodiny a čerpejte své výhody ihned.
Magazín Golf Hostivař
Magazín Golf Hostivař
Vydáváme si vlastní golfový magazín v tištěné i online podobě. Zdarma.
Naše venkovní galerie
Naše venkovní galerie
Umění je naše láska o kterou se s vámi rádi u nás v areálu dělíme.