David Štrouf a Anežka Pavlíčková – mistři klubu ve hře na rány

O víkendu 10. -11. 9. 2022 se konalo tradiční Mistrovství Golf Clubu Hostivař ve hře na rány.
Letos prvně byla odehrána hra na osmnáctijamkovém hřišti a vstupujeme tak do nové éry mistrovství, kdy budeme poměřovat síly na plnohodnotném hřišti.

V turnaji ukázalo své umění 33 mužů a 16 žen.
V kategorii mužů nejlepší výsledky donesl David Štrouf a stal se tak novým mistrem klubu ve hře na rány. Oba dny zapsal červená čísla – v sobotu 65 ran (-3) a v neděli 66 ran (-2). Druhé místo patří zkušenému borci Lukášovi Brodovi, který na vítěze ztratil 9 ran. Jeho výsledky 69 (+1) a 71 (+3) stačili na stříbrnou pozici. Mladá puška Denis Kalina obsadil po výsledcích 72 (+4) a 71 (+3) bronzovou příčku. Shodně 7 ran nad par hrál také David Mareček, který nakonec skončil na nepopulárním 4. místě. O umístění rozhodla lépe zahraná nedělní runda.

Mezi ženami od prvního kola bylo poměrně vyrovnáno. A po nedělní hře tomu nebylo jinak.
Shodný výsledek po dvou kolech 139 ran (+3) donesly Anežka Pavlíčková a Nela Trávníčková. Rozhodnout o vítězce musela rozehrávka formou Sudden Death (náhlá smrt) na 1. jamce hostivařského hřiště. Úspěšně puttovala Anežka Pavlíčková a po výsledcích 70 (+2) a 69 (+1) se stává mistryní klubu ve hře na rány.  Stříbro domů nese Nela Trávníčková s výsledky 73 (+5) a 66 (-2).  Třetí bronzová příčka patří ostřílené hráčce a několikanásobné mistryni klubu Erice Kotkové. Ta donesla v sobotu 73 (+5) a v neděli 71 (+3) ran. Shodný výsledek měla Adéla Brychtová, která měla po prvním kole našlápnuto na zlato. Nakonec po výsledcích 70 (+2) a 74 (+6) obsazuje kvůli horšími nedělnímu kolu čtvrté místo.

„Hřišti byla věnována intenzivnější příprava několik týdnů předem. V posledních dnech byla zvýšena intenzita sekání a válcování greenů a hřiště tak mělo opravdu mistrovské parametry. Rychlost greenů byla v sobotu 9,5 stop v neděli se vyšvihla až na 10 stop. Pinpozice byly také obtížnější, než je náš hostivařský standard. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za velice pohodovou atmosféru v průběhu celého víkendu. Pochvala patří také týmu našich greenkeeperů pod vedením Tomáše Dymeše za skvělou péči o hřiště, které je teď v opravdu super stavu. Precizní práci odvedl také tým rozhodčích a maršálů pod taktovkou Petra Mikulenky.“ popisuje Honza Šonka, ředitel hostivařského areálu a hlavní rozhodčí mistrovství klubu.

Kompletní výsledky mistrovství naleznete zde.

Všem účastníkům moc gratulujeme a těšíme se na slavnostní předávání cen 12. listopadu od 18:00.

Chci začít s golfem
Chci začít s golfem
Usnadníme vám vaše první golfové krůčky hostivařským areálem.
Členské slevy a výhody
Členské slevy a výhody
Staňte se součástí naší hostivařské rodiny a čerpejte své výhody ihned.
Magazín Golf Hostivař
Magazín Golf Hostivař
Vydáváme si vlastní golfový magazín v tištěné i online podobě. Zdarma.
Naše venkovní galerie
Naše venkovní galerie
Umění je naše láska o kterou se s vámi rádi u nás v areálu dělíme.