Hostivař v Extralize družstev mužů 2015 na vynikajícím 5. místě

Od začátku do konce- stručně a jasně očima kapitána Pavla Fulína.

Ve dne dnech 22.-26.8.2015 se extraligový tým mužů GC Hostivař zúčastnil finálových kol.

Po prvních dvou kolech byl tým na 5.místě z 12 týmů (Sokolov), po 3. a 4. kole klesl na 8. místo (Ostravice). V těchto dvou kolech, kdy jsme nepodali optimální výkony, náš tým podržel svým výkonem 76 Petr Horáček ve 3. kole a Lukáš Broda vynikajícím výkonem 73 ve 4. kole, kdy v přímém souboji hrál stejně jako Matyáš Zapletal a o dvě rány lépe než naděje českého golfu Šimon Zach, čímž udrželi naději na postup mezi 8 elitních týmů.

V neděli 23.8. bylo rozhodující 5. kolo na rány (Kunětická Hora), které mělo rozhodnout o tom, kterých osm týmů postoupí do boje o medaile a které čtyři týmy si to rozdají o záchranu v extralize. Po solidním výkonu jsme postoupili na 7. příčku a zajistili si tím automatickou účast v příštím ročníku extraligy.

V pondělí 24.8. jsme v jamkové hře nastoupili proti GC Kunětická Hora a přes veškerou snahu jsme podlehli 3,5 : 1,5 b. a zbyl na nás boj o 5.-8. místo. V úterý 25.8. jsme hráli s týmem Royal GC Mariánské Lázně a v tomto zápase jsme jednoznačně zvítězili 4,5 : 0,5 b. Tímto výsledkem jsme se dostali do zápasu o konečné 5. místo , ve kterém jsme nastoupili proti GC Brno (Kaskáda). V tomto zápase jsme si již zkoušeli různé druhy nasazení hráčů jako trénink pro ročník 2016. V tomto zápase jsme zvítězili 3 : 2 b., když body získal Lukáš Broda, Filip Horáček a Petr Mandera.

A tak jsme v prvním roce jako nováček extraligy obsadili konečné 5. místo, které je obrovským úspěchem všech zúčastněných hráčů.

To, že jsme nemohli hrát o medaile, zapříčinila jediná porážka v jamkové hře, a to od týmu GC Kunětická Hora, který se nakonec stal celkovým vítězem letošní extraligy.

Naše konečné umístění a jediná prohra s celkovým vítězem jasně ukazuje, že tým Hostivaře má v extralize své oprávněné místo.

Hráči, kteří se zasloužili o historický úspěch GC Hostivař – na pořadí nezáleží: Pavouček Dominik, Broda Lukáš, Melichar Ondřej, Horáček Filip, Horáček Petr, Mandera Petr, Lipšanský Adam, Srb David, Hájek Jan, Bek Daniel.

Přestože se všem hráčům vždy nedařilo, tak jak bych chtěli a umí, byli všichni přínosem a pomohli k tradičnímu hostivařskému team spiritu, kterým je náš tým již dlouho známý.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům za jejich snahu a výsledky a děkuji vedení GC Hostivař za podporu v tréninkových možnostech a celkovou podporu týmu. Doufáme, že naše výsledky přivedou do areálu další nové naděje.

Za extraligový tým
Pavel Fulín
kapitán

20689395070_87bd3e29af_z

Petr Mandera a Honza Hájek

20884684531_2716201c6d_z

Část hostivařského týmu- David Srb, Lukáš Broda, Adam Lipšanský a kapitán Pavel Fulín

15 fíček s přáteli

15 fíček s přáteli
Čerpejte s parťáky vaše členské výhody. S DRIVE plus.

Tréninkové karty s 20% slevou

Tréninkové karty s 20% slevou
Trénujte výhodněji každý den!

Prázdninové dětské kurzy

Prázdninové dětské kurzy
Už máte pro děti program na prázdniny?

Zahrajte si devítku zdarma

Zahrajte si devítku zdarma
Staňte se našimi novými členy.

Partneři areálu

Naše další areály