Otázky & odpovědi – Členství 2023

Host

Kolik hostů si mohu na hřiště vzít za členskou cenu?
Člen PLUS si může vzít na hřiště jednoho hosta, člen VIP až tři hosty. Vždy platí, že hosté musí se členem hrát v jednom flightu.

Může uplatnit členské ceny i můj host, pokud jde se mnou trénovat na driving range nebo do indooru?
Bohužel ne. Členské ceny pro hosta můžete uplatnit pouze při hře na hřišti.

Mohu uplatnit slevu pro svého hosta na turnajové fee?
Ne, sleva lze použít pouze na klasická ceníková green fee.

Může můj host čerpat z mého kreditu (členství DRIVE), nebo z volných her na hřišti (členství PLUS a VIP)?
Bohužel ne. Obsah jednotlivých balíčků je určený výhradně pro vás, jako pro držitele členství. U vyšších typů členství lze využít pro vašeho hosta hru za členské ceny.

Volná fíčka

Od ledna dostane nový člen (nikdy nebyl naším členem) fee až na 18 jamek. Lze využít třeba na 9 jamek v jeden den a 9 jamek v druhý den?
Každý nový člen může využít 1 hru na hostivařském hřišti. Jestli zvolí hru na 6 jamek, nebo 12, nebo 18 je v podstatě na něm. Jedná se tedy o hru až na 18 jamek v jeden den. (Viz informace o golfovém hřišti).

Volná fíčka, která mám ve svém členství platí „až na 18 jamek“. Znamená to, že je mohu využít na libovolný počet jamek, které budu hrát? Budou se mi odečítat i v případě, že se rozhodnu hrát jen např. 12 nebo 6 jamek?
Ano, ale jen pokud si to budete přát. Pokud půjdete zrovna hrát nižší počet jamek (např. 12, nebo 6), může být pro vás výhodnější si green fee uhradit za členskou cenu a volná fíčka použít až budete hrát na více jamek, např. celou osmnáctku. Ve všední dny se jedná o čerpání 1 hry, která může být „narušena“ třeba obědem, nebo kávou (neprve obejdete dvanáctku, a po občerstevní v restauraci jdete ještě na šest jamek). O víkend se jedná o také o 1 hru. Ovšem o víkendech hrajeme 18 jamek vždy. Obecně platí, že si nelze rezerovat např. dopolední turnaj na 12 jamek a večer si obejít ještě 6 jamek.

Ve členství PLUS je zahrnuto „7 green fee na hřiště (až 18 jamek)“. Je možné je čerpat i mimo víkend, kdy se osmnáctka hraje.
Ano, 7 green fee znamená v podstatě 7 her na hřišti. Jeslti je využijete ve všední den při hře na menší počet jamek, nebo o víkendu na osmnáctku, to je jen na vás.

Hřiště a počet jamek

Jaké kombinace bude možné hrát od začátku sezóny 2023?
Od začátku sezóny 2023 umožňujeme hrát ve všední dny buď 12 jamek, nebo 6 jamek. Případně kombinaci 12+6 (tedy nejpreve si obejděte dvanáctku a následně třeba po malém občerstvení v klubovně ještě jděte hrát šestku). O víkendech a ve státních svátcích budeme hrát variantu 18 jamek v kuse (začnete a skončite u klubovny).  Detailní popis jednotlivých variant včetně přehledných plánků najdete na webové stránce o hřišti.

Bude možné si zahrát také původní devítku?
S hrou na původních devět jamek v nových herních schématech v současné době nepočítáme. Podle dosavadních ohlasů hráčů je právě 12 jamek ideálním počtem jamek a rozhodli jsme se proto nové hřiště pojmout jako 12+6 a ne 9+9. Toto rozdělení přinese hráčům oproti klasickému rozdělení více herních variant, širší časovou variabilitu a také více zábavy. Hostivařských 12 jamek je navíc časově nenáročných a lze je absolvovat ve velice podobném čase jako klasických 9 jamek. O víkendech, kdy budeme nabízet hru na 18 jamek, bude možné zahrát si zkrácenou verzi – bude to 9 jamek ve standardní víkendové posloupnosti. Hráči tedy skončí na tříparu „Rezidenční“ a přes rezidence dojdou přímou cestou zpět ke klubovně.

Ceny green fee a služeb 2023

Co znamená „až 30 % na cvičné plochy“ a „až 40 % sleva na hru“? 
Stejně jako dosud budou mít naši členové zajímavé slevy na green fee i další služby (tréninkové plochy). Slevy na green fee pro dospělého člena představují zhruba 20-30% zvýhodnění oproti standardním nečlenským cenám a jejich konkrétní výše je odvislá od počtu jamek a časového pásma.  Slevy na green fee pro členy z řad dětí a seniorů jsou ve výši 25-45 % oproti standardním nečlenským cenám pro dospělého hráče. Podobně je to s cvičnými plochami, kde ceny pro členy jsou zhruba o 20-30 % nižší než je standardní ceníková cena.

Bude sazba rozdílná ve všední den a o víkendu? Jakou slevu lze očekávat ve všední den a jakou o víkendu?
I pro příští rok plánujeme ceny držet ve dvou pásmech. Všední dny 7:00-15:00 a časy po soumraku jako zlevněné pásmo. Naopak víkendy, svátky celý den, všední dny od 15:00 do soumraku jako standardní pásmo. Členské slevy jsou v závislosti na časovém pásmu od 15 do 40 procent na cenách za hru. U cvičných ploch a drivingu se slevy pohybují mezi 25 a 45 procenty po členy.

Jaká bude cena za green fee na 18 jamek pro NEČLENA? Vyplatí se mi člentví VIP za 19.600 Kč?
Cena green fee ve standardním pásmu pro nečlena bude 1870 Kč. Pokud si pořídíte VIP členství, tak kromě výhod jako 2 koše míčů denně, denně vstup na akademii, budete mít 30 green fee na hřiště. Kdybyste nevyužili žádnou jinou služu a jen chodili hrát, tak vás 1 hra vyjde na 633 Kč. To je tedy o více než 1200 Kč výhodněji než u nás zaplatí nečlenové.

Platba členských příspěvků

Je možné hradit členský příspěvek v měsíčních splátkách?
Tento způsob úhrady v současné době bohužel neumožňujeme.

Je možné přerušit členství a mít stále platnou registraci na ČGF, abych se mohl účastnit turnajů?
Bohužel čistě registrační členství nenabízíme a tato varianta tedy není možná.

Chtěl bych si koupit vyšší typ členství, než jsem měl v uplynulé sezoně, co pro to mohu udělat?
S vaším variabilním symbolem jen pošlete vyšší částku podle typu členství a my se o všechno ostatní postaráme.

Mohu jako stávající člen využít on-line nákup členství?
Online přihláška je určena pouze pro nová členství – nelze využít k úhradě příspěvků stávajících členů. Ti naleznou platební předpis pro on-line platbu ve svých emailových schránkách.

Můžu členství uhradit převodem nebo na recepci za více osob?
Při platbě převodem je důležité použít správný variabilní symbol a platbu za každé jednotlivé členství odeslat zvlášť.  Na recepci při platbě kartou je to s rozdělením plateb za jednotlivé členy obdobné.

Bude mé členství platné až od 1. 1. 2023?
Při platbě na recepci můžete výhody členství čerpat ještě ten den. Platnost je tedy od zaplacení (i v roce 2022) do konce roku 2023.

Rodina

Kdo může využít slevu pro rodinu 50 % (resp. cenu 9 800 Kč za VIP členství)?
Tuto slevu umožňujeme pro manžela/manželku, rodiče a děti (jakéhokoliv věku) člena, který má plnohodnotné (standardní) členství VIP.

Poskytujete množstevní slevu pro rodinu i u nižšího členství (např. na nákup pěti členství DRIVE)?
Množstevní slevy neposkytujeme. U VIP členství lze k plnému členství pořídit po členy rodiny členství VIP s výraznou slevou až 50 %.

Jsme manželé a oba senioři, můžeme si tedy koupit seniorské VIP členství za 14 700 Kč + rodinné VIP za 9 800 Kč?
Ne, rodinné členství lze zakoupit pouze k nezlevněnému VIP členství za 19 600 Kč.

Převod kreditu a feeček do další sezony

Mohu využít kredit z členství DRIVE k zakoupení zvýhodněné karty, například na 30 košů nebo Sezonní karty do indooru?
Bohužel to není možné. Kredit můžete využít k úhradě jednorázových služeb, jako jsou míče na driving range, vstupy do indooru, green fee na hřiště atd. Z kreditu není možné hradit lekce trenérů, dětské kurzy, kurzy pro veřejnost a jiné dlouhodobé aktivity.

Nevyčerpaný kredit nebo fíčka se mi budou převádět do dalšího roku opakovaně?
Nevyčerpané služby vám převedeme vždy do další sezony. V praxi to znamená, že je musíte spotřebovat následující rok a nebudou se tedy převádět opakovaně.

Mohu využít převedený nevyčerpaný kredit nebo fíčka v příštím roce i jako nečlen klubu?
Bohužel ne. Tyto služby jsou součástí členství a v případě, že si členství v dalším roce neobnovíte, není možné je čerpat.

Jaký typ členství si musím pořídit, abyste mi převedli nevyčerpané produkty a kredit z minulého roku?
Obecně platí, že je nutné si pořídit stejný, nebo vyšší typ členství. Tedy pro převod nevyčerpaných fee u členství PLUS z roku 2022 na rok 2023 je nutné si pořídit buď členství PLUS, nebo členství VIP. V případě vážných zdravotních důvodů jsme připraveni s vámi řešit situaci individuálně.

Mohu nevyčerpaný kredit nebo fíčka převést na jiného člena?
Bohužel ne. Tyto služby jsou navázány k vašemu osobnímu členství a nelze je převádět na jiného člena.

Jaké všechny kredity a fíčka mi převedete do další sezóny?
Jedná se o převod kreditu, který činil 2.000 Kč ke členství DRIVE (resp. jeho nevyčerpané části) a zbylých fíček a buggyn v rámci členství PLUS a VIP. Žádné další nevyčerpané bonusy do další sezóny nepřevádíme (další volné vstupy u našich partnerů, nebo jinak záskaná další fee).

Hra do konce roku zdarma

Pokud zaplatím členství na rok 2023 již nyní, budu moci, jako v předchozích letech, využívat hru zdarma do konce roku?
Ano, členství 2023 je možné platit již od 1. 11. 2022. Ihned po úhradě můžete využít hry na našem hřišti zdarma do 31. 12. 2022. V rámci této akce tedy ani členům PLUS, nebo VIP není strháváno green fee z jejich volných her.

Platí tato akce i pro nové členy?
Bohužel ne, nabídka hry dokonce roku zdarma je platná pro všechny stávající členy jako poděkování za jejich věrnost a včasnou platbu členského příspěvku na další rok.

Přechod na jiný typ členství během sezony

Pokud se rozhodnu přejít ze základního členství DRIVE na PLUS nebo VIP během sezony, je to možné?
Ano, přechod na vyšší typ členství není problém. Zaplatíte cenu nového typu členství zlevněnou o 1000 Kč, což je v podstatě hodnota samostatného členství bez jakýchkoliv služeb, které jsou v jednotlivých balíčcích obsaženy. V případě přechodu z jednoho typu na druhý, vám zůstanou nevyčerpané služby nebo kredit z předchozího typu členství platné do konce sezóny.

Kompenzace členského příspěvku při uzavření hřiště nebo indooru

V případě, že bude hřiště nebo jeho část uzavřená (např. z důvodu Covid opatření nebo jiných technických důvodů), získám nějakou kompenzaci uhrazeného členství?
Všeobecně se držíme zásady, že v případě jakéhokoli výrazného uzavření nebo omezení provozu, které znemožní vyčerpání služeb obsažených ve členství, kompenzaci našim členům poskytujeme. Její konkrétní forma závisí na délce a rozsahu uzavření areálu. U všech typů členství má nově člen automatický převod nevyčerpaných služeb do jedné další sezony, takže zde o své služby nepřijdete.

Fee navíc v rámci členství VIP

Co obsahují balíčky s fee navíc pro členy VIP?
Zvýhodněný balíček  obsahuje buď 10, 20, nebo 30 dalších her. VIP člen má možnost tyto balíčky zakoupit jen za 7 700 Kč (10 fee), nebo 13 400 Kč (20 fee), nebo 15 000 Kč (30 fee). Nově jsme připravili také balíček, kde máte 5x půjčení buggy jen za 2 500 Kč.

Kdo může zakoupit zvýhodněný balíček 10/20/30 green fee na 18 jamek?
Balíček dalších green fee za zvýhodněnou cenu může zakoupit každý člen, který má platné členství VIP na rok 2023. V případě nevyčerpání těchto green fee pro ně platí stejná pravidla jako pro jiné nevyčerpané služby – budou převedeny do dalšího roku.

Mohu zakoupit balíček dalších opakovaně?
Ano. Balíček dalších green fee lze při platném členství VIP zakoupit i opakovaně.

Když zakoupím členství VIP a zvýhodněný balíček 30 green fee, kolik budu mít celkově her?
Celkově budete mít možnost čerpat 60 her pro hru až na 18 jamek. Stejně jako u dalších typů členství je možné každé fee čerpat buď pro hru na 6, na standardních 12, na kombinovanou variantu 12+6, či víkendovou plnohodnotnou osmnáctku v kuse.

Je platná rodinná/seniorská sleva i na další balíček 30 green fee?
Bohužel není. Sleva se vztahuje pouze na přímé členství VIP, nikoliv na další služby, které nabízíme k tomuto členství. 

Co mohu dělat, když vyčerpám své volné hry v členství VIP?
Po vyčerpání vašich volných green fee můžete buď zakoupit výhodný balíček dalších 10/20/30 green fee, nebo využít pro vaše další hry na hřišti zakoupení fee za členské ceny –  viz ceník služeb areálu, kde pro vás platí členské ceny.

Chci začít s golfem
Chci začít s golfem
Usnadníme vám vaše první golfové krůčky hostivařským areálem.
Členské slevy a výhody
Členské slevy a výhody
Staňte se součástí naší hostivařské rodiny a čerpejte své výhody ihned.
Magazín Golf Hostivař
Magazín Golf Hostivař
Vydáváme si vlastní golfový magazín v tištěné i online podobě. Zdarma.
Naše venkovní galerie
Naše venkovní galerie
Umění je naše láska o kterou se s vámi rádi u nás v areálu dělíme.