Otázky & odpovědi – Členství 2022

Host

Kolik hostů si mohu na hřiště vzít za členskou cenu?
Člen PLUS si může vzít na hřiště jednoho hosta, člen VIP až tři hosty. Vždy platí, že hosté musí se členem hrát v jednom flightu.

Může uplatit členské ceny i můj host, pokud jde se mnou trénovat na driving range nebo do indooru?
Bohuže ne. Členské ceny pro hosta můžete uplatnit pouze při hře na hřišti.

Mohu uplatnit slevu pro svého hosta na turnajové fee?
Ne, sleva lze použít pouze na klasická ceníková green fee.

Může můj host čerpat z mého kreditu (členství DRIVE), nebo z volných her na hřišti (členství PLUS a VIP)?
Bohužel ne. Obsah jednotlivých balíčků je určený výhradně pro vás, jako pro držitele členství. U vyšších typů členství lze využít pro vašeho hosta hru za členské ceny.

Volná fíčka

Od ledna dostane zcela nový člen (nikdy nebyl naším členem) fee až na 18 jamek. Lze využít třeba na 9 jamek v jeden den a 9 jamek v druhý den?
Každý nový člen může využít 1 hru na hostivařském hřišti. Jestli zvolí hru na 6 jamek, nebo 12, nebo 18 je v podstatě na něm. Jedná se tedy o hru až na 18 jamek v jeden den. (Viz nové herní možnosti hostivařského hřiště).

Volná fíčka, která mám ve svém členství platí „až na 18 jamek“. Znamená to, že je mohu využít na libovolný počet jamek, které budu hrát? Budou se mi odečítat i v případě, že se rozhodnu hrát jen např. 12 nebo 6 jamek?
Ano, ale jen pokud si to budete přát. Pokud půjdete zrovna hrát nižší počet jamek (např. 12, nebo 6), může být pro vás výhodnější si green fee uhradit za členskou cenu a volná fíčka použít až budete hrát na více jamek. Vždy se při čerpání 1 hry jedná o souvislou hru, která může být „narušena“ třeba obědem, nebo kávou. Nelze si však rezerovat např. dopolední turnaj na 12 jamek a večer si obejít jestě 6 jamek.

Znamená to tedy že do doby, než bude zprovozněno všech 18 jamek, nemohu čerpat hru na plných 18 jamek?
Svá volná fíčka budete moci plně využít už od začátku sezony 2022. Budeme hrát ještě na 16 jamek systémem 12+4 (viz nové herní možnosti hostivařského hřiště). Našim členům přitom umožníme hrát 4 jamky dvakrát. Tímto způsobem náš člen využije svá volná fíčka na dokoce až 20 jamek (12+4+4). Otevření všech 18 jamek se uskutečnilo 1.7.2022 a od té doby lze čerpat hru až na 18 jamek.

Ve členství PLUS je zahrnuto „7 green fee na hřiště (až 18 jamek)“. Až bude otevřeno 18 jamek, znamená to, že bude možné čerpat i 14 green fee na 9 jamek?
S variantou 9 jamek není již od loňské sezóny počítáno (viz nové herní možnosti hostivařského hřiště). Volných 7 green fee je tedy 7 her na hřišti – počet jamek na jednu hru je jen na vás.

Hřiště a počet jamek

Kdy bude zprovozněno plných 18 jamek a jaké kombinace jamek bude možné v Hostivaři hrát?
Od začátku sezóny 2022 plánujeme hrát na 16 jamek ve variantách 12, 4, 16 (12+4), případně 20 jamek (12+4+4). 18 jamek bude zprovozněno během léta 2022 a budou se hrát varianty 12, 6, 18 (12+6), případně 18 (turnajová varianta). Detailní popis jednotlivých variant včetně přehledných plánků najdete na nové herní možnosti hostivařského hřiště.

Bude možné si zahrát také klasickou devítku?
S hrou na klasických devět jamek v nových herních schématech v současné době nepočítáme. Podle dosavadních ohlasů hráčů je právě 12 jamek ideálním počtem jamek a rozhodli jsme se proto nové hřiště pojmout jako 12+6 a ne 9+9. Toto rozdělení přinese hráčům oproti klasickému rozdělení více herních variant, širší časovou variabilitu a také více zábavy. Hostivařských 12 jamek je navíc časově nenáročných a lze je absolvovat ve velice podobném čase jako klasických 9 jamek.

Ceny green fee a služeb 2022

Co znamená „až 30 % na cvičné plochy“ a „až 40 % sleva na hru“? 
Stejně jako dosud budou mít naši členové zajímavé slevy na green fee i další služby (tréninkové plochy). Slevy na green fee pro dospělého člena představují zhruba 20-30% zvýhodnění oproti standardním nečlenským cenám a jejich konkrétní výše je odvislá od počtu jamek a časového pásma.  Slevy na green fee pro členy z řad dětí a seniorů jsou ve výši 25-45 % oproti standardním nečlenským cenám pro dospělého hráče. Podobně je to s cvičnými plochami, kde ceny pro členy jsou zhruba o 20-30 % nižší než je standardní ceníková cena. Předpokládané ceny n další sezónu naleznete zde.

Bude sazba rozdílná ve všední den a o víkendu? Jakou slevu lze očekávat ve všední den a jakou o víkendu?
I pro příští rok plánujeme ceny držet ve dvou pásmech. Všední dny 7:00-15:00 a časy po soumraku jako zlevněné pásmo a víkendy, svátky celý den, všední dny od 15:00 do soumraku jako standardní pásmo. Členské slevy jsou v závislosti na časovém pásmu od 15 do 40 procent na cenách za hru. U cvičných ploch a drivingu se slevy pohybují mezi 25 a 45 procenty po členy.

Platba členských příspěvků

Je možné hradit členský příspěvek v měsíčních splátkách?
Tento způsob úhrady v současné době bohužel neumožňujeme.

Je možné přerušit členství a mít stále platnou registraci na ČGF, abych se mohl účastnit turnajů?
Bohužel čistě registrační členství nenabízíme a tato varianta tedy není možná.

Chtěl bych si koupit vyšší typ členství, než jsem měl v uplynulé sezoně, co pro to mohu udělat?
S vaším variabilním symbolem jen pošlete vyšší částku podle typu členství a my se o všechno ostatní postaráme.

Mohu jako stávající člen využít on-line nákup členství?
Online přihláška je určena pouze pro nová členství – nelze využít k úhradě příspěvků stávajících členů. Ti naleznou platební předpis pro on-line platbu ve svých emailových schránkách.

Můžu členství uhradit převodem nebo na recepci za více osob?
Při platbě převodem je důležité použít správný variabilní symbol a platbu za každé jednotlivé členství odeslat zvlášť.  Na recepci při platbě kartou je to s rozdělením plateb za jednotlivé členy obdobné.

Bude mé členství platné až od 1. 1. 2022?
Při platbě na recepci můžete výhody členství čerpat ještě ten den. Platnost je tedy od zaplacení (i v roce 2021) do konce roku 2022.

Rodina

Kdo může využít slevu pro rodinu 50 % (resp. cenu 9 000 Kč za VIP členství)?
Tuto slevu umožňujeme pro manžela/manželku, rodiče a děti (jakéhokoliv věku) člena, který má plnohodnotné (standardní) členství VIP.

Poskytujete množstevní slevu pro rodinu i u nižšího členství (např. na nákup pěti členství DRIVE)?
Množstevní slevy neposkytujeme. U VIP členství lze k plnému členství pořídit po členy rodiny členství VIP s výraznou slevou až 50 %.

Jsme manželé a oba senioři, můžeme si tedy koupit seniorské VIP členství za 12 000 Kč + rodinné VIP za 9 000 Kč?
Ne, rodinné členství lze zakoupit pouze k nezlevněnému VIP členství za 18 000 Kč, proto pro vás bude lepší pro oba koupit seniorské členství za 12 000 Kč.

Převod kreditu a feeček do další sezony

Nevyčerpaný kredit nebo fíčka se mi budou převádět do dalšího roku opakovaně?
Nevyčerpané služby vám převedeme vždy do další sezony. V praxi to znamená, že je musíte spotřebovat následující rok a nebudou se tedy převádět opakovaně.

Mohu využít převedený nevyčerpaný kredit nebo fíčka v příštím roce i jako nečlen klubu?
Bohužel ne. Tyto služby jsou součástí členství a v případě, že si členství v dalším roce neobnovíte, není možné je čerpat.

Jaký typ členství si musím pořídit, abyste mi převedli nevyčerpané produkty a kredit z minulého roku?
Obecně platí, že je nutné si pořídit stejný, nebo vyšší typ členství. Tedy pro převod nevyčerpaných fee u členství PLUS z roku 2022 na rok 2023 je nutné si pořídit buď členství PLUS, nebo členství VIP. V případě vážných zdravotních důvodů jsme připraveni s vámi řešit situaci individuálně. Stejně tak to platí pro převod nevyčerpaného z roku 2021 do 2022.

Mohu nevyčerpaný kredit nebo fíčka převést na jiného člena?
Bohužel ne. Tyto služby jsou navázány k vašemu osobnímu členství a nelze je převádět na jiného člena.

Převedete mi z roku 2021 nějaké volné hry při členství VIP?
Pokud si u nás členství VIP zakoupíte i pro rok 2022, ale v roce 2021 jste hráli málo, navýšíme vám počet volných fee pro rok 2022, abyste si hru na Hostivaři mohli užít konečně plnými doušky. V praxi to znamená, že pokud jste měli méně než 30 her v roce 2021, tak vám počet do třiceti her převedeme i na další sezónu.

Jaké všechny kredity a fíčka mi převedete do další sezóny?
Jedná se o převod kreditu, který činil 2.000 Kč ke členství DRIVE (resp. jeho nevyčerpané části) a zbylých fíček v rámci členství PLUS a VIP. Žádné další nevyčerpané bonusy do další sezóny nepřevádíme (simulátory, buggyny, další volné vstupy u našich partnerů, nebo jinak záskaná další fee).

Hra do konce roku zdarma

Pokud zaplatím členství na rok 2022 již nyní, budu moci, jako v předchozích letech, využívat hru zdarma do konce roku?
Ano, členství 2022 je možné platit již od 15. 11. 2021. Ihned po úhradě můžete využít hry na našem hřišti zdarma do 31. 12. 2021. V rámci této akce tedy ani členům PLUS, nebo VIP není strháváno green fee z jejich volných her.

Platí tato akce i pro nové členy?
Bohužel ne, nabídka hry dokonce roku zdarma je platná pro všechny stávající členy jako poděkování za jejich věrnost a včasnou platbu členského příspěvku na další rok.

Přechod na jiný typ členství během sezony

Pokud se rozhodnu přejít ze základního členství DRIVE na PLUS nebo VIP během sezony, je to možné?
Ano, přechod na vyšší typ členství není problém. Zaplatíte cenu nového typu členství zlevněnou o 1000 Kč, což je v podstatě hodnota samostatného členství bez jakýchkoliv služeb, které jsou v jednotlivých balíčcích obsaženy. Například odvod za člena pro ČGF za registraci, kterou jste již uhradili při nákupu prvního typu členství. V případě přechodu z jednoho typu na druhý, vám zůstanou nevyčerpané služby nebo kredit z předchozího typu členství platné do konce sezóny.

Kompenzace členského příspěvku při uzavření hřiště nebo indooru

V případě, že bude hřiště nebo jeho část uzavřená (např. z důvodu Covid opatření nebo jiných technických důvodů), získám nějakou kompenzaci uhrazeného členství?
Všeobecně se držíme zásady, že v případě jakéhokoli uzavření nebo omezení provozu, které znemožní vyčerpání služeb obsažených ve členství, kompenzaci našim členům poskytujeme. Její konkrétní forma závisí na délce a rozsahu uzavření areálu. U všech typů členství má nově člen automatický převod nevyčerpaných služeb do jedné další sezony, takže zde o své služby nepřijdete.

Fee navíc v rámci členství VIP

Co všechno balíček za 15.000 Kč obsahuje?
V rámci tohoto balíčku získáte dalších 30 green fee a 3x půjčení buggy pro hru.

Kdo může zakoupit zvýhodněný balíček 30 green fee na 18 jamek?
Balíček dalších 30 green fee za zvýhodněnou cenu 15.000 Kč může zakoupit každý člen, který má platné členství VIP na rok 2022. V případě nevyčerpání těchto green fee pro ně platí stejná pravidla jako pro jiné nevyčerpané služby – budou převedeny do dalšího roku.

Mohu zakoupit balíček dalších opakovaně?
Ano. Balíček 30 green fee lze při platném členství VIP zakoupit i opakovaně.

Když zakoupím členství VIP a zvýhodněný balíček 30 green fee, kolik budu mít celkově her?
Celkově budete mít možnost čerpat 60 her pro hru až na 18 jamek. Stejně jako u dalších typů členství je možné každé fee čerpat buď pro hru na 4 (během roku na 6), na standardních 12, nebo kombinovanou variantu 12+6, či turnajovou plnohodnotnou osmnáctku.

Je platná rodinná sleva i na další balíček 30 green fee?
Bohužel není. Sleva se vztahuje pouze na přímé členství VIP, nikoliv na další služby, které nabízíme k tomuto členství. 

Co mohu dělat, když vyčerpám své volné hry v členství VIP?
Po vyčerpání vašich volných green fee můžete buď zakoupit výhodný balíček dalších 30 green fee, nebo využít pro vaše další hry na hřišti zakoupení fee za členské ceny –  viz ceník služeb areálu.

 

 

 

 

Chci začít s golfem
Chci začít s golfem
Usnadníme vám vaše první golfové krůčky hostivařským areálem.
Členské slevy a výhody
Členské slevy a výhody
Staňte se součástí naší hostivařské rodiny a čerpejte své výhody ihned.
Magazín Golf Hostivař
Magazín Golf Hostivař
Vydáváme si vlastní golfový magazín v tištěné i online podobě. Zdarma.
Naše venkovní galerie
Naše venkovní galerie
Umění je naše láska o kterou se s vámi rádi u nás v areálu dělíme.